Činnost:

Jako každý rok, tak i tenhle se u nás konala pravidelná lednová výstava drobného zvířectva, papoušků a terarijních zvířat, tentokrát 18.-19. ledna 2019. Bylo u nás k vidění spousta krásných králíků, holubů, drůbeže a exotů a vystavovalo u nás přes 50 chovatelů. Všichni si výstavu užili. Nechyběla ani tradiční tombola a bedna štěstí. Celá výstava proběhla v přátelském duchu. Další fotky naleznete ve fotogalerii.

 

 

 

 21. července se v Kostelní Bříze konala Krajská výstava mladých králíků a místní výstava drůbeže a holubů. Z naší ašské organizace zde svá zvířata vystavil pouze Filip Čermák- K-novozélandský červený. Konkurence byla vysoká, a tak žádnou cenu nezískal. Snad to 20.10.2018 na Krajské soutěžní výstavě a místní výstavě králíků, drůbeže a holubů uspořádané tamějším spolkem  dopadne daleko lépe. Akci jsme si všichni užili, vše proběhlo v přátelském duchu.

 

 

 

Dne 23. a 24. června 2018 se v Selbu na Goldbergu pořádaly Zážitkové dny přátelství. K této akci, která by se měla příště opakovat u nás na Ašsku, byli přizváni chovatelé z Aše, aby ukázali, čemu se náš spolek věnuje. Svá zvířata zde vystavili Pavel Petrák (K-Meklenburský strakáč, H-Moravský pštros černý šupinatý,...), František Cibulka (Křepelky, H-Český bublák,..), Martin Horkový (K-Belgický obr žlutý), Josef Hana (Křepelky) a Klaus Enders (K-Angora). Myslím, že každého návštěvníka nejvíce zaujali králíci plemene angora. Klaus Endres přihlížejícím ukázal, že z králíků s tímto typem srsti si můžeme udělat kvalitní vlnu. Některým kousek i věnoval. Náš stan doplnil koutek s kolovratem a ohrádka s králíky a morčetem, které si děti mohly pohladit. Všichni si akci užili, děkujeme za pozvání a skvělou spolupráci s německou stranou. Těšíme se na pokračování.23. června se v Kynšperku nad Ohří uskutečnila Letní propagační výstava králíků, holubů, drůbeže a exotů. Někteří členové spolku se jí zúčastnili. Byli to Karel Stehlík (H-Český stavák), Josef Hana (K-Vídeňský modrý), Martin Horkový (K-Belgický obr žlutý, Vídeňský modrý) a Filip Čermák (H-Košoa, K-Novozélandský červený, D-Bantamky, exoti). Byla to pouze prodejní akce bez posuzování, proto nikdo nevyhrál žádnou cenu. Každý jsme ale prodali nějaká zvířata, a tak jsme něco málo vydělali. Akce proběhla v nové budově kynšperského spolku, vše se zde událo v přátelské atmosféře. Akce se jak návštěvníkům, tak pořadatelům líbila. Již teď se těšíme na krajskou všeobecnou výstavu králíků, drůbeže a holubů, krajskou výstavu MCH, okresní výstavu králíků samců, která proběhne 

15-16.9.2018 v areálu tamějšího spolku.